• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
Samal ajal kui Eesti tahab Brüsselis läbi suruda, et põlevkivist elektri tootmiseks ka pärast 2012. aastat vähemalt osaliselt tasuta CO2 kvooti saaks, ajab Poola sama asja oma kivisöest toodetud elektrile.
Ja nii nagu Eesti väidab ka Poola, et vastasel juhul muutuks elektrienergia hind liiga kõrgeks.
„Meil on mitmeid reservatsioone,” ütles Poola keskkonnaminister Maciej Nowicki esmaspäeval Brüsselis toimunud ELi keskkonnanõukogu debatil. „Me ei saa nõustuda ettepanekuga, et aastast 2013 tuleb elektritootjatel kogu CO2 kvoot osta,” vahendas agentuur Bloomberg.
Selline nõue tähendaks Poola elektritootjatele aastas viie miljardi euro suurust lisakulu, ütles Nowicki.
Lisaks Poolale ja Eestile on kogu elektritööstuse heitmekvoodi ostmise suhtes skeptilised ka Tšehhi ja Hispaania.
Ambitsioonika kliima- ja energiapaketi kava esitas Euroopa Komisjon jaanuaris. Praeguse ELi eesistujariigi Sloveenia teatel on eesmärk kokkuleppele jõuda hiljemalt 2009. aasta alguseks.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele