• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,72%68 948,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,51
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,72%68 948,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,51
2008. aasta esimese kahe kuuga laekus Tallinna linnakassasse 1,12 miljardit krooni, ent kahe kuu väljamaksed kulutuste katteks olid kokku 1,18 miljardit krooni.
Esimese kahe kuuga laekus Tallinna linnakassasse 14,7% aastaks kavandatud mahust, väljamakseid tehti 15,2% eelarveaastaks kavandatust.
Toomas Pirn Raepressist ütles aripaev.ee-le, et see on täiesti normaalne ning mingit pankrotiohtu linnal ei ole. Pirn lisas, et mõni kuu ongi kulutused suuremad, teine kuu jälle tulud ning peale selle on veebruarikuu lõpu seisuga oli linnakassas 581,8 miljonit krooni.
Sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liige Jaak Juske sõnul on linn graafikust umbes 2 protsendiga maas. "Eelmisel aastal pääses Tallinn pankrotist ainult seetõttu, et üleelmisel aastal oli laekumine nii suur," meenutab Juske. Ta hoiatab, et linn on võtnud väga suuri kohustusi seoses meediaeelarvega ning soovitab keskerakondlikul linnavolikogul peeglisse vaadata. "Lisaeelarve tegemine oleks selgelt ohtlik," märgib ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele