Mullu endale ligi 92 000 krooni lisatasu
määranud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vallandas tänavu veebruaris
sama patu eest Taimetoodangu Inspektsiooni peadirektori Mart Mäekeri.
Vallandamise pärast ministeeriumiga kohut käiv Mäeker ütles eile, et on Seederi käitumisest ja ministeeriumis valitsevast topeltmoraalist hämmingus, kirjutas Postimees.ee.
«Neid asju, milles mind süüdistati, teevad nad ise ja hullemini veel,» ütles Mäeker, «ei tea, kes ja keda nüüd karistama peab, meie vahe [Seederiga] on selles, et teised ministrid pole endale tulemustasu maksnud, aga kõik allasutuste juhid on saanud tulemustasu minuga samasugustel alustel.»
Ministeeriumi väitel ei saanud Mäeker ise oma panust hinnata ja tulemustasu määramise õigus oli üksnes ministril.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samas laskis ka Seeder endale mullu ainsa ministrina määrata kahel korral tulemusliku töö eest lisatasu, kokku 91 906 krooni, valitsusliikmete ametipalkade seadus niisugust võimalust ette ei näe.