• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Commerzbanki analüütik prognoosis, et nafta hind võib järgneval kolmel kuul tippu jõuda ja olla 150-170 dollarit barreli eest, enne aasta lõppu siiski peaks hind langema.
Panga vanemanalüütik Eugen Weinberg ütles, et 2009. aastal peaks naftabarrel maksma alla 100 dollari, kuid need ajad kui nn musta kulda sai 40-50 dollariga on jäädavalt möödas, kirjutas Reuters.
„Ma arvan, et näeme turu liialdusi, kuid kolme kuuga jõutakse tippu,“ lisas ta. „Sellise naftahinnaralli on põhjustanud teiste investeerimisvahendite nagu aktsiate, võlakirjade ja kinnisvara vilets tulusus,“ sõnas Weinberg.
Ka selgitas analüütik, et päris madalale ei lange naftahinnad enam kunagi, sest transpordikulud on kasvanud ja arenevad riigid nõuavad järjest rohkem kütet.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele