• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Gazpromist saab maailma suurim energiakompanii mitte üksnes turukapitalisatsioonilt vaid ka mõjukuselt, kinnitas Vene riikliku gaasimonopoli juht Aleksei Miller ajalehele Financial Times antud intervjuus.
Naftat eksportivate riikide kartell OPEC seevastu on oma mõju minetanud. „Mitte ükski viimasel ajal tehtud otsus pole naftaturgu tõeliselt mõjutanud,” ütles Miller.
Nafta ja gaasi hinnad on maailmas kiire tõusu kaarel, mis „viib hinnad radikaalselt uuele tasemele”, ütles Miller. Ka on ta jätkuvalt seda meelt, et tuleval aastal on naftabarreli hind juba 250 dollarit.
„Gazpromist saab eelolevatel aastatel mitte üksnes suurimaid firmasid maailmas, vaid energia alal kõige mõjukam firma,” ütles Miller, lisades, et eesmärk on turukapitalisatsioon 1000 miljardit dollarit.
Miller rääkis intervjuus Gazpromi laienemisplaanidest Ameerikas, Aasias, Euroopas ja Aafrikas. Samas märkis ta, et järjest atraktiivsem on Gazpromi jaoks ka Venemaa enda turg. „Euroopale ja Aasiale on tekkinud uus võimas konkurent ja see on Venemaa siseturg,” ütles Miller.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele