• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
Valitsus hakkab oktoobri lõpus kaaluma, mida teha arenguks hädasti raha vajavate riigifirmadega, kellele riik omalt poolt rahasüsti teha ei jaksa või ei taha.
Majandusministeeriumis ja riigifirmades endis on tulevikustsenaariume ja rahavajadust paberile pandud suvi otsa, valitsuse kabinetiistungile jõuavad ettepanekud tõenäoliselt oktoobri lõpus, kirjutas Postimees. Seetõttu ei tahtnud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tekkinud mõtteid veel täpsemalt avaldada, kuid tema kinnitusel ei ole ühegi riigifirma puhul pakilist müügivajadust, küll oleks aga vaja head partnerit.
Partnerit – olgu selleks siis strateegiline investor või raha leidmiseks börsile minek – vajaksid ettevõtted seetõttu, et riigi käest ei ole neil lootust investeeringuteks raha saada.
Ministeeriumi luubi all oli viis ettevõtet – Tallinna Sadam, Eesti Energia, Eesti Post, Tallinna Lennujaam ning Eesti Raudtee vedude pool, firma täielikust müügist on seni räägitud vaid Eesti Posti puhul, mille müügiideed on toetanud nii poliitikud, firma juhid kui ka ministeeriumi ametnikud.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele