• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
Riigikogu Roheliste fraktsiooni esimees Valdur Lahtvee sõnul võimaldab Euroopa Ülemkogul Eestile määratud oodatust suurem saastekvoot Eesti Energial uute investeeringutega venitada.
Eesti Energia kinnitusel võimaldab suurem saastekvoot aga investeerida uutesse tehnoloogiatesse ilma, et sellega liigselt tarbijaid koormataks, vahendas ERR.ee.
Euroopa Ülemkogu otsus tähendab, et Eesti Energia ei pea alates 2013. aastast CO2 emissioonikvooti täies mahus oksjonilt ostma, vaid saab esialgu kuni 70% kvoodist tasuta
Eesti Energia keskkonnajuht Tõnis Meriste ütleb aga, et mingit pääsu pole, sest müüki tulevate kvootide kogus väheneb tulevikus niikuinii. "Ta annab võimaluse ikkagi investeerida ilma, et see tõstaks kõvasti elektri hinda," ütles Meriste.
Peaminister Andrus Ansip hindas saastekvootide suurendamise otsuse rahalist võitu Eestile viiele miljardile kroonile.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele