• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
Arengufondi nõukogu esimehe Indrek Neivelti sõnul pole Eesti enam ammu konkurentsivõimeline oma praeguse kulubaasi juures ning ainus võimalus oleks lasta hindu alla ja kärpida palku, kirjutas ERR.ee.
"Pärast seda suurt tarbimispidu on meie peamine probleem konkurentsivõime. Paljudes eksportturgudel on raha devalveerunud. Me ei ole praegu oma hindadega konkurentsivõimelised oma kulubaasi juures. Poola toit tuleb jõudsalt sisse Leetu ja varsti on ta siin," rääkis Neivelt ETV saates "Foorum".
"Täna on selline olukord, et Inglismaal on poes käia odavam, taksosse istumine on odavam kui Tallinnas, restoranis söömine on odavam kui Tallinnas - me tegelikult ei ole konkurentsivõimelised oma hindadega," tõi Neivelt näite.
Neivelti sõnul ei oska praegu keegi ennustada, kui pikaks kujuneb ülemaailmne majanduskriis.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele