• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,41
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,41
Endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul oli valitsusel võimalik puudujäägi suurus teada juba eelmise aasta novembris ning seda oleks pidanud arvestama ka eelarvet vastu võttes.
"Tegelikult oli see prognoos tehtud juba novembrikuus ning vahepeal ei ole uusi prognoose tehtud," ütles Sõerd ETV hommikusaates Terevisioon.
Sõerd selgitas, et reaalset kärbet on neli kuni viis miljardit ning ülejäänu moodustab arvestuslikud kulud.
Tema sõnul on eelarve on läinud suurde miinusesse. "Me ei saa enam rääkida sellest, et ajutiselt võib eelarvepoliitikat lõdvendada, sest et kolmeprotsendine piir on ees ja praktiliselt muid vahendid peale kärpimise suurt ei ole," märkis ta.
Ajakirjaniku küsimuse peale võimalikust ülekärpimisest, vastas Sõerd, et ülekärpimisest praegu kindlasti rääkida ei saa ning lisas: „Mis võiks olla optimaalne maksukoormus- oleme selle kriitilise piiri juures.“

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele