• OMX Baltic−0,15%307,92
  • OMX Riga0,13%901,22
  • OMX Tallinn−0,04%2 101,77
  • OMX Vilnius−0,07%1 451,61
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,76%10 450,19
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%88,53
  • OMX Baltic−0,15%307,92
  • OMX Riga0,13%901,22
  • OMX Tallinn−0,04%2 101,77
  • OMX Vilnius−0,07%1 451,61
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,76%10 450,19
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%88,53
Osa 20 miljardist kroonist jätaks reservi, kuid teise osa suunaks infrastruktuuri ja energiasse, sõnas ettevõtja Olle Horm vastates Äripäeva küsimusele, mida teha euro tulekul Eesti Pangast vabanevate miljarditega
„Jagaks kahte võrdsesse osasse, ühe jätaks endiselt reservi. Mitte krooni vaid millegi muu jaoks tuleviku tarbeks. Ja teise osa kulutaks infrastruktuurile: rajatised, maanteed, trassid,“ vastas Horm päevaküsimusele, mida teha euro tulekul Eesti Pangast vabanevate miljarditega?
„Samuti energiale, tasuks mõelda tuumajaama ehk odava energia peale. Need variandid annaksid kohalikele tööd ning arendaks edasi kohalikku tööstust. Oluline on see, et neid reserve populistlike lubadustega tuulde ei lasta. See oleks kõige rumalam,“ lisas ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele