• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna asesimees Eiki Nestor arvab, et peaminister Andrus Ansipil endal on riigikogu mandaati Rahvaliidu liitmise järel valitsusse kõige rohkem vaja.
"Ma olen seda juba mitu nädalat rääkinud, et juhul, kui Reformierakonna ja Rahvaliidu läbirääkimiste järel moodustub uus valitsusliit, siis peaks riigikogu neile igal juhul uue mandaadi andma. See pool, kes ei ole neile mandaati andnud, on igal juhul teistsuguses seisus, kui see, kes on andnud. Viimane Rahvaliidu seisukoht oli Ansipi osas, et nad ei toetanud seda, et ta peaminister on. See juhtus alles eelmisel nädalal. Kui nüüd uus lepe tuleb, siis oleks küll soliidne, et peaminister uue mandaadi võtab," arutleb Nestor.
Mis siis, kui Ansip ikkagi ei vaevu riigikogult uut mandaati uuele valitsusliidule võtma?
"Noh.. Siis.. No ma ei tea... Argpüks! Kurat võtaks! Eestikeelne sõna on see! Mul ei ole siin mingit soovi kedagi solvata, aga nii ta siis välja kukuks. Ma küll loodan väga, et Andrus Ansip ei ole argpüks ja ikkagi võtab selle mandaadi," lisas Nestor.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele