• OMX Baltic−0,12%308,02
  • OMX Riga−0,17%901,04
  • OMX Tallinn−0,14%2 101,66
  • OMX Vilnius0,15%1 453,98
  • S&P 500−0,06%7 353,33
  • DOW 30−0,04%51 899,86
  • Nasdaq −0,18%25 311,78
  • FTSE 100−0,38%10 489,69
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%89,89
  • OMX Baltic−0,12%308,02
  • OMX Riga−0,17%901,04
  • OMX Tallinn−0,14%2 101,66
  • OMX Vilnius0,15%1 453,98
  • S&P 500−0,06%7 353,33
  • DOW 30−0,04%51 899,86
  • Nasdaq −0,18%25 311,78
  • FTSE 100−0,38%10 489,69
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%89,89
Majandusanalüütik Stefan Andersson ütles Äripäeva päevaküsimusele vastates, et Eesti Energia börsileminek oleks väga teretulnud.
"Riik ei peaks aga olemasolevaid aktsiaid müüma, vaid emissioonis kogutud raha peaks laekuma otse ettevõttele, uute emiteeritud aktsiate näol. Nii nagu on Fortum populaarne aktsia Soomes, nii oleks ka Eesti Energia sobivaks Eesti "rahvaaktsiaks"," usub Andresson.
Ettevõte tundub talle olevat hästi juhitud.
"Tuleviku poole suunatud. Ta tegutseb äärmiselt huvitavas ja tehnoloogiatihedas ärivaldkonnas. Samas, kas aktsiate ostmine on lõpuks hea või halb otsus, see selgub alles siis, kui hind on paika pandud," jääb analüütik siiski diplomaatiliseks.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele