• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
"Et Swedbank on kahjumis, on üsna loomulik, sest riskid, mis headel aegadel võeti ilma piisavate puhvriteta, annavad tagasilööke,“ kommenteeris pangandusprofessor Mart Sõrg lühidalt.
„Üldiselt on kehvad ajad,“ võttis Sõrg olukorra kokku, kui rääkida panganduses valitsevatest probleemidest, mis puudutavad näiteks laenukahjumeid või teisest sambast pensioni väljamakseid. Samas uskus ta, et laenukahjumite poolest võiks tänavune aasta jääda halvimaks, nagu Swedbank isegi on välja öelnud.
Sõrgi hinnangul on Swedbank Eesti paremini hakkama saanud kui Läti ja Leedu tütarpangad, kus peaksid laenukahjumid veelgi suuremad olema kui Eestis.
Sõrg ennustas, et SEB kahjum tuleb kindlasti väiksem kui Swedbanki oma. „SEB-l on turuosa pidevalt vähenenud, mis tähendab, et nemad vist ei ole nii agressiivselt laenupoliitikat ajanud kui Swedbank,“ põhjendas ta.
„Kõik on lakke vaadates ennustamine, peab numbreid nägema, siis selgub,“ nentis Sõrg, soovides pikemalt SEB tulemust mitte prognoosida. SEB avaldab oma III kvartali tulemused homme.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele