• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,12%7 349,61
  • DOW 300,06%51 878,8
  • Nasdaq −0,62%25 317,47
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,08
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,12%7 349,61
  • DOW 300,06%51 878,8
  • Nasdaq −0,62%25 317,47
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,08
Tänavu naudib avalik sektor palkasid, mis buumiaastatel üles kerisid, kuid nüüdseks on riigiteenistujate ja erasektori töötasu vahel liiga suured käärid, mistõttu tuleb palgasüsteemi muuta, ütles AS Standard suuromanik ja Tööandjate keskliidu volikogu juht Enn Veskimägi.
„Kui 3-4 aastat tagasi põhjendati palgatõusu sellega, et konkureeritakse erasektoriga, miks siis täna enam ei konkureerita?“ küsis Veskimägi. Ta lisas, et erasektoris on palgad langenud 30 protsenti, kuid ametnike sissetulek pole proportsionaalselt langenud. Sellest võib Veskimägi sõnul järeldada, et praegune tasustamissüsteem on liialt jäik.
Veskimägi vastas tänasele Äripäeva päevaküsimusele, kui suurt palka peaks saama president või milline peaks olema riigiteenistujate palgasüsteem. Ülehomme läheb kolmandale lugemisele põhiseaduskomisjonis koostatud eelnõu, milles hakkaks poliitikute ja ametnike palganumber sõltuma otseselt presidendi palgast. Veskimägi ei tihanud pakkuda, kui suur peaks olema presidendi teenistus.
Autor: , Katariina Krjutškova

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele