• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,51%69 103,47
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,56
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,51%69 103,47
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,56
Rootsi SEB on Svenska Dagbladeti teatel broneerinud töötajatele boonuste maksmiseks rohkem raha, kui on eelmise aasta kasum, kirjutab Taloussanomat.
Panga teatel on see raha vaid broneeritud ja pole kindel, et kogu summa ulatuses boonuseid makstakse.
SEB kasum jääb eelmise aasta 10 miljardist Rootsi kroonist kaugelt väiksemaks. Analüütikud ennustavad kasumiks 1,5 miljardit Rootsi krooni ehk 147 miljonit eurot, mis on pangale kümne aasta viletsaim tulemus.
Maaklerite, analüütikute ja juhtide boonusteks on broneeritud aga 1,8 miljardit Rootsi krooni ehk 176 miljonit eurot.
SEB kommunikatsioonijuht Viveka Hirdman-Ryrberg selgitab, et see broneering ei tähenda, et boonused välja makstakse.
SEB-l võib olla raske boonuseid põhjendada, kui lehe teatel kavatseb pank dividende mitte maksta.
Aktsiainvestorite ühenduse juhi Günther Mårderi sõnul peaksid SEB nõukogu ja juhatus boonuste maksmisel ettevaatlikud olema. Tema hinnangul ei peaks boonused olema olulisem kasumi teenimisest ja aktsiaomanike huvidest.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele