Eesti Metsatööstuste Liidu juhatuse liige Rait Hiiepuu ei usu, et majandus on tõusule keeranud, küll aga on teatavaid paranemise märke.
„Millega nõustuda võib, on see, et tõenäoliselt on ette poole vaadates lähema tuleviku pilt võrreldes möödunud aastaga helgem,“ märkis Hiiepuu Eesti Panga majanduskommentaari hinnates.
„On teatavaid paranemise märke, kuid pole näha, et tervikmajandus oleks ülioptimistlikul kursil,“ sõnas Hiiepuu ja lisas, et ei usu majanduse tõusuteele pöördumist.
Ta tõi välja, et on veel mõned positiivsed perioodilised nihked, kuid selget majanduse paranemise trendi pole välja joonistunud. Poole aasta kaugusesse aega suhtus Hiiepuumõnevõrra optimistlikumalt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Euro tulekut pidas Hiiepuu kindlust rajavaks. „See ei ole võluvits, aga see on selline selge eesmärk ja igal juhul positiivne signaal meie majandusse,“ pakkus Hiiepuu.
Euro tulek otseselt midagi ei muuda ja euro pärast keegi kohe siia keegi investeerima ei tule, möönis Hiiepuu. „Aga see võib endaga kaasa hulga positiivseid signaale meie võimekusest eesmärke täita,“ pidas Hiiepuu euro tulekut majanduse ergutamise nimel positiivseks.
Keskpanga prognoosi mõõdukale hindade langusele ei osanud Hiiepuu hinnata. „Kui siseturu hinnad langevad, et kus siis seda majandustõusu nähti?“ küsis ta. „Minu arvates on imelikud kaks trendi, kui nähakse siseturul hinnalangusi ja ekspordisektoris nähakse tõusu,“ arutles Hiiepuu ja märkis, et sel juhul peaks ekspordi tõus katma tulu vähenemise siseturul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!