• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Valitsus pole langetanud otsust, kuidas Eesti Energia investeeringuvajadusi katta, rääkis peaminister Andrus Ansip riigikogu infotunnis.
Peaminister vastas Mai Treiali küsimusele Eesti Energia börsile viimise plaani ning elektrienergia võimaliku hinnatõusu kohta. Ansipi sõnul pole kellelgi soovi Eesti Energiat börsile viia.
"Jutt käib esmasest aktsiaemissioonist, tulevikus aktsiate börsil noteerimisest ja selles kontekstis vähemusosalusest, mitte kogu ettevõtte börsile viimisest," selgitas peaminister.
Ansipi väitel pole valitsus langetanud otsust, kuidas Eesti Energia investeeringuvajadusi katta. Võimalusi on mitmeid: üks neist on võõrkapitali kasutamine ehk raha laenamine, kuid need võimalused on suhteliselt piiratud.
Teise võimalusena nimetas peaminister riigipoolseid täiendavaid investeeringuid Eesti Energia aktsiakapitali. Seda võimalust peab Ansip hetkel väga heaks, kuna Eesti riigil on valitsussektori väikese võlakoormuse tõttu finantsinstitutsioonidest raha hankimine suhteliselt kerge ja odav.
Kolmanda võimalusena tuleks kõne alla osa aktsiate noteerimine börsil. Ansip lubas, et valitsus lähiajal arutab, milline variant Eesti Energia rahastamiseks valitakse.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele