• OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
  • OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
Euroopa Liidu poolt kiidetud säästupirnid on senikasutatud hõõglampidest kehvemad üsna mitmel põhjusel, ütles TTÜ füüsikainstituudi insener Veljo Sinivee.
"Neid on mõttekas kasutada siis, kui nad põlevad pidevalt,“ rääkis Sinivee portaalile Delfi. „WC ja vannituba, kus inimesed kustutavad tuld ära, sinna nad absoluutselt ei sobi - seal nad põlevad väga kähku läbi.“
Teine halb asi on see, et odavama otsa säästupirnid on piklikud ja kui selline pirn panna näiteks hõõglambile mõeldud laualampi, hakkab väljaulatuv piklik ots segama vaatamist ja pimestab.
Sinivee lisas, et säästulambid on ka LED-lampidega võrreldes tunduvalt viletsamad asjad.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele