• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
Ettevõtjad tajuvad töötajate survet ega pääse enam palgatõusust, sõnas Büroomaailma poeketi omanik Jüri Ross.
"See on paratamatu, et palka hakatakse tõstma. Kui inimestel läheb raskeks, küll siis tuleb pressing ettevõtjatele ka. Muidu läheb liiga palju inimesi Soome tööle," sõnas ta.
Ross ütles, et möödunud aasta teises pooles läks tema ettevõttel hästi ja seega said töötajad detsembris preemiat. Ross kavatseb palka tõsta tuleval aastal, kuid tänavu alandas ta töötajate preemiate lävendit, mistõttu on sel aastal võimalik 10-30 protsendil töötajatest saada boonust.
"Järgmise aasta alguses kindlasti tõstame palka. Ei saa kinni hoida, sest muidu hakkan inimestest ilma jääma," ütles Ross. Ta lisas, et seni pole ta õnneks veel ühtegi head töötajat palga tõttu kaotanud.
Täna hommikul teatas statistikaamet, et keskmine brutokuupalk kasvas möödunud aasta IV kvartalis 3,9 protsenti ja brutotunnipalk 1,9 protsenti, kuid reaalpalk langeb juba kauem kui teist aastat.
 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele