• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Meediaekspert Toomas Leito hinnangul pole Eesti Rahvusringhäälingu uudiste ja omasaadete tootmiseks raha juurde vaja, kuna ERRi rahakott on kommertstelekanalite rahakotist kaks korda paksem.
"Mina olen aru saanud, et Allikmaa (ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa - toim.) rahakott on nii paks kui Eesti kahel kommertskanalil kokku," ütles Leito vastuseks küsimusele, kas ERRile oleks raha juurde vaja või mitte.
"Kui ta tahab aga maja ehitada ehk kultuuri betooni ja klaasi valada, siis küll," lisas Leito. Meediaekspert tõdes samas, et oma põhitööks pole ERRil praegu raha juurde vaja.
"Saated on neil tõesti head ja alati on muidugi rohkem raha parem, aga kui riigis on ikka selline olukord, et õpetajatele ei saa sellel aastal sentigi rohkem maksta ja ettevõtetes palku ei tõsteta, miks peaks see rahvusringhäälingu puhul olema teisiti?" imestas Leito.
Mida ERRis kulude kokkuhoiuks reformida võiks, ei osanud Leito öelda. "Minu mõtted on ilmselt ebakompetentsed, me ei tunne nende kulustruktuuri. Omasaadetelt ei tohiks aga kindlasti kokku hoida, kui, siis personalilt. Ja tehnikalt, ma arvan, ei anna samuti kuigi palju kokku hoida."

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele