"Eestis on Euroopa Liidu kõige sügavam palgalõhe. Samas pole see nii lihtne, et paneme sookvoodid ja mure murtud," sõnas peaminister Ansip Riigikogu ees.
Eestis ulatub palgalõhe peaministri andmeil 27,6%ni, samas Euroopa Liidus keskmiselt 17,5%ni.
"Eestis on ka tehtud kaks uuringut, ühe uuringu järgi on palgalõhe allikad teadmata koguni 85% ulatuses ja teise uuringu järgi on palgalõhe põhjendused meile teada, et see on mõõdetav ainult, mälu järgi, vist 4,6% ulatuses ehk enam kui 95% lõhe tekkimise põhjustest on teadmata," selgitas Ansip.
"Kui me vaatame seda, mis meil praegu teada on, siis see teeb küllalt nõutuks meid. Jah, Eestis on palgalõhe 27,6%, Euroopa Liidus 17,5%. Meil probleem hulga suurem kui Euroopa Liidus keskmisena. Kuid Lätis on palgalõhe 13,4%, Leedus 21,6%, Soomes 20,0%. Ma ei ole lugenud mitte ühtegi teaduslikku artiklit, mis põhjendaks ära, millest sellised erinevused nelja naaberriigi palgalõhes."
Artikkel jätkub pärast reklaami