• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna riigikogule, et Euroopa Stabiilsusmehhanism (ESM) on hapnik haigele ning annab hädas riikidele aega.
"ESM on hapnik haigele, ta annab aega," märkis minister.
Ta lisas, et tema ei mõelnud ESMi välja, aga ta on selles töös nii palju sees olnud. "Mina ei oleks ESMi välja mõelnud, ma poleks selle pealegi tulnud. Kuna ühtegi paremat ideed ei ole laekunud, siis on olen mina antud hetkel siin," tõdes Ligi.
Ligi on mitu korda ka varem öelnud ning ka täna, et ESM on loogiline osa Euroopa Liidust, mis jäi ehitamata ja see ei moonuta Euroopa põhilist struktuuri. "Ta parandab väärarenguid," sõnas Ligi.
"See punkt põhiseaduses, et välislepinguid ei panda hääletusele on jumala õnnistus. Meie rikkus, jõukus ja vaesus sõltub sellest, kuidas Euroopal läheb, meie töökohad, meie sissetulekud, julgeolek laiemalt."

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele