• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
Rahandusminister Jürgen Ligi pidi tänasel riigikogu istungil korduvalt vastama küsimustele, mis saab siis kui Eesti ei liitu ESMga. Tema vastused olid, et me paistame totakatena, mitte väärikatena ning meid vaadatakse kui rehepappi.
"Totakad paistame, aga see on fakt. Ja minu järeltulijad on samas olukorras," oli Ligi vastus. Samuti rõhutas ta, et me ei paista välja väärikatena.
Viktor Vassiljev väitis, et eestlased on niigi vaesed ja küsis, et kas see on ikka väärikas, paigutada raha ESMi. "Me ei ela keegi siin väljapääsmatu olukorras. Kuigi vaesus on reaalsus, on heaolu kasv olnud meil kiirem kui ülejäänud Euroopas," sõnas Ligi.
Küsimusele, mis on ikkagi plaan B juhuks, kui ESM ei jõustu, vastas Ligi, et Euroopa elab ja teeb oma asju edasi. "Euroopa jääb ellu, aga meie väärikus kindlasti kannatab," rõhutas Ligi. 
"Eesti on väga väike punkt Euroopagi kaardil ja Euroopa ajab oma asju edasi, Eesti jääb siis lihtsalt teisele poole, poliitiline kapital on tugevasti räsitud," märkis Ligi.  Ta on arvamusel, et see ei ole see positsioon, mida me peaks endale tahtma.  "Lihtsam on ikkagi rääkida nendega, kes sinust lugu peavad, mitte nendega, kes vaatavad sind kui rehepappi, kes sai papi kätte ja tõmbas uttu," sõnas Ligi.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele