• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Riik on aasta-aastalt enda osatähtsust kinnisvarasektoris hakanud vähendama, sõnas Kaamos Kinnisvara juhatuse liige Priit Uustulnd.
"Arusaadavalt ei saa teatavate hoonete puhul muust omanikust kui riik rääkida, kuid seal, kus strateegilist omamisvajadust ei ole, võiks see suund olla jätkuv," tõdes Uustulnd.
Uustulnd toob näitena üürikonkursid, kus Riigi Kinnisvara leidis uue büroopinna nii statistikaametile kui ka maksu-ja tolliametile just erasektorist ja mitte ise arendades, vaid erasektorile tööd andes.
Kaamose juhi sõnul on uute riiklike hoonete arendamisel ja omamisel õige suund, kus riik on aina vähem ise omanik ja aina rohkem laseb arendada/ehitada ja ka omada erasektoril.
Uustulnd nõustub Marina Kaasi arvamusega, et riik peaks omama ainult ettevõtteid, mis viivad ellu riiklikke strateegiaid, kuid teatavatel juhtudel on täiesti põhjendatud ka kahjumlik tegevus.
Äripäev küsis tänases lehes ilmunud Marina Kaasi arvamusartikliga seoses, kas riigiettevõtete jaoks valdusfirma loomise asemel tuleks riiklikke äriühinguid ja nende osatähtsust majanduses pigem vähendada.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele