• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Maksustatud teede äärde jäävate kaupluste hirm, et ärid kärssavad, kui autoga enam tasuta poe ette ei saa, on aluseta, sõnas TTÜ transpordiplaneerimise professor Dago Antov.
„Teede maksustamisele on tavaliselt üks peamisi vastuargumente see, et ümberkaudsed ettevõtjad kardavad oma äride kahjustumist. Londoni ja Stockholmi kesklinna sissesõidu maksustamise näitel võib öelda, et tegelikult paranes hoopis seal asuvate kaupluste tarnesüsteem ning klientide arv ei vähenenud ja ettevõtjad suhtusid teemaksu kehtestamisse tänu sellele hoopis positiivselt,“ ütles professor Dago Antov möödunud nädalal TTÜs rahvusvahelisel teemaksuteemalisel konverentsil.
„Kesklinnas on palju ärisid, kes on huvitatud, et inimesed pääseksid autoga nende poodi. Praegu on aga olukord, kus Tallinna kesklinnas on ummikud, kuigi kaks kolmandikku seal ummikutes seisvatest autodest ei oma kesklinnas ei lähte- ega sihtkohta. Kui kesklinnast läbisõit maksustada, siis väheneksid kindlasti ummikud, kuid see ei tähenda, et poodidest kaoksid kliendid,“ lisas ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele