• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,73%69 669,02
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,4
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,73%69 669,02
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,4
Iraani naftatootmine on lääne sanktsioonide tõttu kahanenud 30 aasta madalaimale tasemele ning tõenäoliselt on langusele oodata lisa, ütles täna Rahvusvaheline Energiaagentuur, vahendas Reuters.
Agentuuri teatel kahanes jaanuaris Iraani päevane naftaeksport alla 1 miljoni barreli. Detsembris oli see 1,56 miljonit barrelit.
Võrreldes detsembriga langes jaanuaris Iraani päevane naftatoodang 50 000 barreli võrra 2,65 miljoni barrelini, mis on kolmekümne aasta väiksem tootmine.
Teherani tuumaprogrammi tõttu tutvustas USA sel kuul ka uusi Iraani sanktsioone, mis takistavad islamiriigil saada tulu naftaekspordist. „Uued sanktsioonid mõjutavad Iraani rahandust veelgi, kuna nad teenivad nii vähem naftatulu,“ teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele