• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,73%69 669,02
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,4
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,73%69 669,02
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,4
Ameerika autojuhid otsivad põhjust, miks on bensiini hind praegusele aastaaja jaoks liiga kõrged. Näpuga näidatakse energiaturu spekulantide peale, kirjutas Reuters.
New Yorgi kesklinna tanklas süüdistavad autojuhid kõrgetes hindades Wall Streeti, kuna ühe bensiinigalloni hind on üle 4 dollari.
„See ei ole ju nõudlus ja pakkumine. See on kahtlemata spekulatsioon,“ leidisv kaubaauto juht John Keegan. Ühe taksojuhi sõnul oleks bensiinigalloni hind 1 dollar, kui valitsus takistaks Wall Streetil hindadega spekuleerimast.
 
2008. aastal, kui spekulandid olid naftaturul üliaktiivsed, põhjustas bensiini hinna tõus  tarbijate seas suurt vih. Kuni tänase päevane pole kokku lepitud selles, kuidas tuleks spekulatiivseid huvisid naftaturul piirata.    Suurt spekulatiivset huvi naftaturu vastu näitab ka fakt, et eelmisel nädalal oli kauplejatel rohkem kui 420 miljonit barrelit naftalepinguid. See on USA kolme nädala naftatarbimise kogus.
 
 
 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele