• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,82%69 602,72
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
Euroopa pankade aktsiatel on börsil praegu hea hinnatase, mistõttu Rootsi valitsusel on paras aeg osaluse vähendamine Nordea pangas taas päevakorda võtta, kirjutab täna Rootsi majandusleht Dagens Industri.
"Nordea aktsia kurss on tasemel, mis teeb müügi mõistlikuks," ütles lehele Exane BNP Paribas' analüütik Andreas Hakansson. Peatset müüki prognoosib ka SEB analüütik Daniel Bergvall.
Rootsi valitsus lubas ametisse asudes erastamisest riigikassasse tuua kuni sada miljardit Rootsi krooni. Muuhulgas oli plaan müüa riigi osalus Nordea pangas. Praegu on riigi 13,4%se osaluse väärtus 43 miljardit Rootsi krooni.
Viimati müüs Rootsi valitsus Nordea panga aktsiaid 2011. aasta veebruaris 19 miljardi Rootsi krooni väärtuses. Valitsuse plaan oli osaluse vähendamist jätkata, kuid Euroopa võlakriisi süvenemine sundis sellest vahepeal loobuma.
Rootsi finantsturgude minister Peter Norman teemat kommenteerida ei tahtnud. Analüütikud ei välista, et võib-olla ongi valitsus väiksemate kogustega börsil juba Nordea aktsiaid müümas.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele