• OMX Baltic−0,08%308,1
  • OMX Riga0,08%900,77
  • OMX Tallinn0,02%2 105,13
  • OMX Vilnius0,00%1 452,66
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,4%10 487,72
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%87,21
  • OMX Baltic−0,08%308,1
  • OMX Riga0,08%900,77
  • OMX Tallinn0,02%2 105,13
  • OMX Vilnius0,00%1 452,66
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,4%10 487,72
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%87,21
Naftatootja Venezuelas toimub midagi ennekuulmatut – tõstetakse bensiini hinda, ja see on toonud kaasa pahameeletormi, kirjutab New York Times.
Venezuelas müüdav bensiin on üks maailma odavamaid, makstes vaid 6 senti galloni (gallon = 3,8 liitrit) eest. Bensiinipaagi täitmiseks ei kulu dollaritki.
Et aga sotsialistlik valitsus on saamatu naftatööstuse töö korraldamisel, impordib riik osa bensiini, makstes turuhinda ehk 2,70 dollarit gallon. Mullu tarbisid venzuelalased keskmiselt 323 000 barrelit bensiini päevas.
Äri Venezuela moodi: ostetakse 2,70 dollariga ja müüakse 0,06 dollariga gallon.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele