• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,53%72 306,87
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,11
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,53%72 306,87
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,11
Kui ettevõtetel läheb hästi ja teenitakse korralikku kasumit, ei ole neil kahju ka oma edu töötajatega jagada, arvas Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puusepp.
Palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder kirjutas, et töötajate palgasoovi võivad kergitada ettevõtte hea kasuminumber ja väljamakstud dividendide teated.
Puusepa sõnul määravad palga tootlikkus ja tööjõuturg. „Kui ettevõttel läheb hästi ja tootlikkus suureneb, siis miks nad ei peaks oma kasumit töötajatega jagama,“ märkis ta. Ta lisas, et palgatõusu määrab suuresti ka olukord tööturul. „Ilmselgelt ei lähe ükski töötaja ettevõtte kahjumi korral ülemuse juurde jutuga, et ta palka peaks vähendama. Kui aga on, mida jagada, siis arvan, et see on õige lähenemine. Küsimus on muidugi selles, kui palju ja kellele jagada,“ ütles Puusepp.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele