• OMX Baltic−0,03%308,04
  • OMX Riga0,36%903,32
  • OMX Tallinn−0,09%2 100,76
  • OMX Vilnius0,12%1 452,13
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 100−0,05%10 456,05
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,3
  • OMX Baltic−0,03%308,04
  • OMX Riga0,36%903,32
  • OMX Tallinn−0,09%2 100,76
  • OMX Vilnius0,12%1 452,13
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 100−0,05%10 456,05
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,3
Starmani juhi Peeter Kerni arvates peab eristama töötajat aktsionärist ja seetõttu ei saa eeldada ettevõtte edukusest ka palgatõusu.
Palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder kirjutas, et töötajate palgasoovi võivad kergitada ettevõtte hea kasuminumber ja väljamakstud dividendide teated.
„Töötaja palga määrab siiski tema tublidus ja turusituatsioon. Kahtlen, et kui ettevõte oleks kahjumis, siis töötajad paneksid omalt poolt ise raha juurde, nagu palka polekski vaja,“ märkis Kern.
Tema sõnul ei võta töötaja riski nagu aktsionär, mistõttu saab ta tasustatud nii, nagu ettevõttes ette nähtud. „Ettevõtte kasumi ja töötaja palga side pole nii otsene,“ ütles Kern. Seetõttu leiab ta, et kasumist osa tahtev tööline peaks kaaluma ise aktsionäriks hakkamist. „Siis saab tööline koos tööandjaga võtta ühiselt riske,“ arvas ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele