Maksevahendusfirma Pocopay asutaja ja juhatuse esimees Indrek Neivelt rääkis intervjuus Ärilehele, et Eesti pangad teenivad ülisuurt kasumit, kuid tehnoloogiline mahajäämus on masendav.

- Indrek Neivelt
- Foto: Eiko Kink
Tema hinnangul on õigem nimetada pankade tegevust taandarenguks. „Kui ma läksin 2002. aastal esimest korda pärast nõukogude aja lõppu Moskvasse, siis nägin, millisel tasemel olid Vene pangad. Tehnoloogiline vahe oli meeletult Eesti kasuks. Praegu on olukord vastupidine: Vene pangad on Eesti omadest mööda läinud. Sberbank on Euroopas üks tänapäevasemaid panku. Arvan, et järgmise viie aasta jooksul läheb suur osa Aafrika pankasid ka meist mööda,“ rääkis Neivelt. Teda hämmastas, et kliendid ei nõua pankadelt tänapäevaseid teenuseid ega vaheta naljalt panka.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!