• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,16%7 353,99
  • DOW 300,25%51 796,97
  • Nasdaq −0,31%25 507,29
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,01
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,16%7 353,99
  • DOW 300,25%51 796,97
  • Nasdaq −0,31%25 507,29
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,01
Maksevahendusfirma Pocopay asutaja ja juhatuse esimees Indrek Neivelt rääkis intervjuus Ärilehele, et Eesti pangad teenivad ülisuurt kasumit, kuid tehnoloogiline mahajäämus on masendav.
Indrek Neivelt
  • Indrek Neivelt
  • Foto: Eiko Kink
Tema hinnangul on õigem nimetada pankade tegevust taandarenguks. „Kui ma läksin 2002. aastal esimest korda pärast nõukogude aja lõppu Moskvasse, siis nägin, millisel tasemel olid Vene pangad. Tehnoloogiline vahe oli meeletult Eesti kasuks. Praegu on olukord vastupidine: Vene pangad on Eesti omadest mööda läinud. Sberbank on Euroopas üks tänapäevasemaid panku. Arvan, et järgmise viie aasta jooksul läheb suur osa Aafrika pankasid ka meist mööda,“ rääkis Neivelt. Teda hämmastas, et kliendid ei nõua pankadelt tänapäevaseid teenuseid ega vaheta naljalt panka.
Loe Neivelti intervjuud Ärilehest.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele