Rahandusminister soovitab Investor Toomasele just neid aktsiaid
Ma ise vaataksingi võib-olla Enefit Greeni ja Merko poole ning mida ma ise ikkagi nopiks praegu siit madalamast otsast, on Tallinna Sadam, vastas rahandusminister Mart Võrklaev küsimusele, mida Investor Toomas võiks osta praegu.
Rahandusminister Mart Võrklaevale tundus investeerimismaailm juba keskkooli ajal äärmiselt põnev.
Foto: Liis Treimann
"Aga ma ootan Investor Toomas vastust, kas see on hea plaan või mitte," muigas Võrklaev, kes on oma investeeringuid teinud nii Balti börsil kui ka kaugemal.
Värsketest ametnike majandushuvide deklaratsioonidest selgub, et 17 riigikogu liiget on põhitöö kõrvalt ka investorid, suurim laenukohustusega rahvasaadiku võlg küündib üle 660 000 euro.
Uuest 13-liikmelisest valitsusest on oma raha börsile viinud neli ministrit, kuid kinnisvara või maad on neil kõigil. Mitmel ministril on ka osalusi huvitavates firmades.
Rahandusministeerium avaldas täna riigiametnike palgad, kus peaminister Kaja Kallas on oma palga poolest kolmandal kohal, samas möödunud aastal oli Kallas alles 11. kohal.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.