Relvarahu mureneb: USA ja Iraan ründasid teineteist
Vastuseks Iraani droonirünnakule kaubalaeva vastu Hormuzi väinas pommitas USA sõjavägi reedel Iraani. Mõlemad riigid süüdistavad teineteist eelmisel nädalal kokku lepitud relvarahu rikkumises.
Veel mõned päevad tagasi ütles USA asepresident JD Vance, et esimesed kõnelsued Iraani ametnikega panid hea aluse lõplikule rahuleppele.
Foto: Reuters/Scanpix
„Iraan kirjutas relvarahule alla. Me oleme seda järginud. Kui neil on erimeelsusi selle rakendamise osas, võivad nad helistada. Kuid vägivallale vastatakse vägivallaga,“ kommenteeris rünnakut USA asepresident JD Vance.
Julgeolekuekspert Rainer Saks sõnas Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et kuigi Ukraina olukord on endiselt keeruline, võivad viimaste kuude arengud viia suve teises pooles sõja olulise pöördeni.
Iraan pani nädalavahetusel taas naftaturule kriitilise tähtsusega Hormuzi väinas laevaliikluse seisma, kuid praegu turul veel paanikat ei ole, rääkis Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna.