Omavalitsuste tulubaasi tuleks suurendada, sest omavalitsused ei suuda praeguste vahenditega riigi seatud kohustusi täita, ütles Reformierakonna liige ja Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov.
“Omavalitsuse juhina ei saa mul olla muud seisukohta, kui jah, kindlasti tuleks,” vastas Konovalov Äripäeva raadio hommikuprogrammis küsimusele, kas omavalitsuste tulubaasi tuleks suurendada.
Viljandi linnapea sõnul tuleks seda teha, sest omavalitsused ei tule seaduses tulenevate kohustusega toime, sest riigi antud vahenditest lihtsalt ei piisa. Omavalitsused peavad oma tuludega katma riigi seatud kohustusi, sõnas Konovalov.
Linnapea rääkis, mismoodi Eesti väikelinnad 2024. aastal finantsiliselt elavad, mida tehakse linna investeeringute meelitamiseks ning mille poolest eristub Viljandi teistest paikadest.
Intervjueeris Karl-Eduard Salumäe.
Foto autor: Marko Saarm / Sakala / Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.