Eesti joogitööstusi ootab ees raske aasta, usuvad edukad joogitootjad. Maksutõusud peletavad ostjad Lätti ning Eesti kaotab miljoneid maksutulu, ennustavad tööstusjuhid.

- A. Le Coqi juht Jaanus Vihand, Saku Õlletehase juht Jaan Härms, Liviko juht Janek Kalvi ja Värska Originaal juhatuse esimees Rauno Jõgeva prognoosivad raskeid aegu.
- Foto: Raul Mee/Johanna Adojaan/Liis Treimann/Andras Kralla
Joogitootjad on üsna ühel meelel, et paremaks nende jaoks majanduses asjad ei lähe − juba kehtima hakanud või veel planeeritavad maksutõusud vähendavad tarbijate rahakoti paksust. „Näeme, et eelmise aastaga võrreldes on inimeste majanduslik kindlustunne vähenenud ja senisest rohkem ostetakse kampaaniahindadega tooteid ja kaupluste omamärgitooteid − viimaste osakaal on tõusnud selle aasta 7 kuuga ca 8%,“ ütles joogitootjate edetabeli võitnud A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihand.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.