Eesti joogitööstusi ootab ees raske aasta, usuvad edukad joogitootjad. Maksutõusud peletavad ostjad Lätti ning Eesti kaotab miljoneid maksutulu, ennustavad tööstusjuhid.

- A. Le Coqi juht Jaanus Vihand, Saku Õlletehase juht Jaan Härms, Liviko juht Janek Kalvi ja Värska Originaal juhatuse esimees Rauno Jõgeva prognoosivad raskeid aegu.
- Foto: Raul Mee/Johanna Adojaan/Liis Treimann/Andras Kralla
Joogitootjad on üsna ühel meelel, et paremaks nende jaoks majanduses asjad ei lähe − juba kehtima hakanud või veel planeeritavad maksutõusud vähendavad tarbijate rahakoti paksust. „Näeme, et eelmise aastaga võrreldes on inimeste majanduslik kindlustunne vähenenud ja senisest rohkem ostetakse kampaaniahindadega tooteid ja kaupluste omamärgitooteid − viimaste osakaal on tõusnud selle aasta 7 kuuga ca 8%,“ ütles joogitootjate edetabeli võitnud A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihand.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.